היה שירות? איננו עוד

זה אותו סניף בנק? אני עושה הכל בטלפון, לא הייתי פה כבר שנתיים. בכניסה יושב בחור דתי שאני לא מכירה, הוא שואל אותי בחוצפה למה הגעתי. רק אז הוא נותן לי להיכנס. הלם. בנק פצפון, לוקח לי זמן לקלוט: שליש מהשטח של הבנק הקודם, שלושה עובדים, עשירית ממספר העובדים שהיו. איפה הבנק? אני שואלת את הפקיד היחיד שאני מכירה. החזרנו אותו לקבלן, הוא עונה.

בל"ל כמו שאר הבנקים, הפך להיות רזה יותר. שירות? לא תמצא. זה טוב יותר? הרווחיות עצומה. ומה עם שירות? מי אמר שבנק צריך לתת שירות?

——————————————————————————————————————————-

חשבתי שזה רק בנקים, המגזר הפיננסי הנורא. אך אז, בערב החג, נעצר שואב האבק היוקרתי שלנו. דייסון, יקירנו, הפסיק לעבוד. לקחתי את הראש לחנות החשמל השכונתית, הייתי בטוחה שאקבל את הטיפול שם. טעיתי, המוכרת הוותיקה נתנה לי שני מספרי טלפון: חייגי אליהם, היא אמרה, הם ימצאו מי היבואן של השואב הזה. באתי הבייתה, חייגנו למספר הראשון, ענתה בחורה נחמדה. היא ביקשה 'רק' שנעביר בסלולרי צילום של חשבונית הקנייה, וצילום גב הסוללה של שואבנו.

זה כמובן היה סיפור ארוך. צילום ראשון לא היה מספיק טוב. בסופו של דבר, איש השירות בחברה אישר שזה נכון, השואב נקנה אצלם באוקטובר 2017. צריך להחליף את הסוללה שהתיישנה. שוב לבחורה הנחמדה, והיא אישרה שהשליח עם הסוללה יגיע תוך חמישה ימים. אנחנו יוצאים לחופשה, עדכן אותה האיש שלי. טוב, נשתדל קודם. הם אכן הקדימו, והביאו את הסוללה לפני שנסענו. האיש שלי התעמק בהוראות ההחלפה, אגב, הוא פרופסור לפיסיקה ניסיונית, הוא עבד כל ימיו עם מכשירים. זה בכל זאת גזל עוד חצי שעה מזמנו.

ובקצרה, בן זוגי ואני בזבזנו לפחות שעתיים מזמננו על החלפת הסוללה בשואב. הגיוני? ממש לא. לא הבנתי מדוע איני יכולה לקבל את השירות בחנות, כפי שהיה בעבר. לא הבנתי מה עושים האנשים שאין להם סלולרי, שלא יודעים לצלם ולסמס את הגב של הסוללה, כפי שהתבקשנו. אני, לדוגמה, אם אתם חושבים שאין אנשים כאלה.

אז רווחי החברות גואים, זה נקרא צמיחה. אנחנו חיים עם שירות רע יותר. זו בעצם אינפלציה, לשלם אותו מחיר, ולקבל שירות מופחת בכל מקום. זו אינפלציה, זו לא הגברת הצמיחה. והשאלה היא, אם הממשלה לא חייבת להתערב. אני לא רואה שום יתרון במחיקת השירות בכל מקום. אלה רק שתי דוגמאות מתוך הרבה. היה לנו סיפור דומה עם המעבר לאינטרנט המהיר.

תבינו, אם לא היינו שומרים את קבלת הקנייה, לא היינו זוכים לשירות הטלפוני. הם לא היו יודעים איזה שואב אבק יש לנו. וכלל לא ברור לי מדוע אנחנו צריכים לתרום את זמן השירות, ולא החברה שמכרה לנו מוצר יקר או הבנק. לא ברור לי מדוע הממשלה לא אומרת מילה. אז, כן, אנחנו כולנו צריכים לדבר על שירות. כמה שירות מגיע לנו. האם זמינות האינטרנט אומרת שלא מגיע לנו שירות. האם מכאן והלאה חייבים לארגן ה-כל לבד.

****ברוכים הבאים לשוק החופשי רכישה בסימניה, רכישה ישירה, ביקורות על הספר, פרקים מתוך הספר****

2 מחשבות על “היה שירות? איננו עוד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s